Mektić i Pavić odveli Hrvatsku u finale!

Davis Cup 3. pro 202122:10 > 22:42 1 komentar
Marco Canoniero via Guliver

Hrvatski teniski par Nikola Mektić i Mate Pavić donijeli su odlučujući bod Hrvatskoj protiv Srbije, slavili su protiv Đokovića i Krajinovića 7:5, 6:1.

Hrvatska teniska reprezentacija osigurala je finale Davis Cupa u Madridu. U nedjelju (u izravnom prijenosu na Sportklubu) će igrati protiv boljeg iz ogleda Rusije i Njemačke te tražiti treći naslov u Davis Cupu.

Najbolji igrači parova na svijetu u potpunosti su opravdali svoj status i u dvoboju protiv najboljeg tenisača svijeta u pojedinačnoj konkurenciji, dominiravši protiv Đokovića i Krajinovića tijekom cijelog odlučujućeg meča u polufinalnom dvoboju Hrvatske i Srbije.

SofaScore

U prvom su setu bili uvjerljivi na svom servisu, a počeli su prijetiti ‘breakom’ već u drugom gemu, kad je Đoković na servisu uspio izvući 0-40 i još jednu prednost. Mektić i Pavić su do ‘breaka’ ipak došli u 12. gemu i tako osvojili prvi set te slomili otpor srbijanskog para.

U drugom setu su od rezultata 1-1 olimpijski i wimbledonski pobjednici nanizali pet gemova te nakon 72 minute igre slavodobitno uzdignutim rukama proslavili ulazak Hrvatske u četvrto finale Davis Cupa.