Ćorić nakon drame protiv Srbina u 2. kolu Hamburga!

ATP 19. srp 202214:01 > 14:01 0 komentara
Juergen Hasenkopf via Guliver Images

Na startu zemljanog ATP 500 turnira u Hamburgu, hrvatski tenisač Borna Ćorić upisao je pobjedu. S 1-6, 7-6(4), 6-3 pobijedio je srpskog igrača Lasla Đerea, inače 69. tenisača s ATP ljestvice.

Ćorić (183. na ATP ljestvici) je pobijedio premda je bio u izgubljenoj situaciji. Naime, gubio je 1-6, 2-4, ali se uspio vratiti nakon svega te po prvi puta pobijediti Đerea u karijeri. Prije ovog meča igrali su dva puta, također na zemlji te je u oba slučaja slavio Srbin.

Đere je meč počeo s dva breaka, odnosno, s četiri gema u nizu, a kod vodstva 5-1 je napravio novi, treći break za zaključenje prvog seta.

Hrvatski tenisač mnogo je bolje odigrao nastavak dvoboja iako je i u drugom setu Đere prvi došao do breaka. Poveo je 4-2 te je servirao za 5-2, ali je tada Ćorić došao do prve break lopte u meču koju je i iskoristio za novi kontakt sa suparnikom i smanjenje na 3-4.

Kod 5-5 je Ćorić propustio odličnu šansu da se maksimalno približi osvajanju seta. Propustio je dvije vezane break prilike te se drama drugog seta preselila na tie-break gdje je Hrvat imao stalnu prednost čime je osigurao treći set.

U odlučujućem setu stvari su se na terenu posve promijenile. Ćorić je bio taj koji je bio bolji, manje griješio, a takva igra kod 2-1 mu je donijela break. Kod vodstva 4-2 Ćorić je, pak, onemogućio povratak Đerea u meč spasivši jednu break šansu. Izvukao se iz neugodnosti, a kod 5-3 odservirao za potvrdu velikog preokreta i vrlo vrijednu pobjedu.

U drugom kolu Hamburga Ćorić će igrati protiv 26-godišnjeg Nizozemca Tallona Griekspoora. Nizozemac, inače 47. na svijetu, na startu Hamburga je bio bolji od mladog Danca Holgera Runea sa 7-6(8), 7-5. Nikada u karijeri međusobno nisu igrali Ćorić i Griekspoor.