ATP 6. ožu 202121:24 > 07. ožu 2021 9:10

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Rotterdamu, njega je u polufinalu s uvjerljivih 6:4, 6:1 svladao Mađar Marton Fucsovics za samo sat i 26 minuta igre.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Ćorića i Fucsovicsa i prva pobjeda Mađara kojom je stigao do svog trećeg finala na ATP Touru. Do sada je osvojio jedan naslov u Ženevi 2018.

Za razliku od prethodnih susret u Rotterdamu, Ćorić je u subotu previše griješio, čak pet puta je gubio svoj servis, dok je samo jednom ostvario break.

Da ovo neće biti dobra večer za Ćorića dao je naslutiti već prvi gem u kojemu je naš prvi igrač izgubio servis bez osvojenog poena. Ćorić se vratio u prvi set zahvaljujući suparniku koji je napravio dvije uzastopne servis pogreške za 3:3, no odmah u sljedećeg gemu Ćorić je ponovno izgubio gem na svom početnom udarcu, a samim time i set.

U drugom setu Ćorić je nakon što je poveo s 1:0 izgubio šest gemova zaredom i potonuo u poraz.

Fucsovics će u finalu igrati protiv Rusa Andreja Rubljova koji je u prvom polufinalu sa 6:3, 7:6 (2) nadigrao Grka Stefanosa Tsitsipasa.