Najbolji svjetski par u novom velikom finalu

ATP 17. tra 202113:51 > 15:12 0 komentara
GuliverImages

Hrvatski teniski par Mate Pavić i Nikola Mektić plasirali su se u finale ATP turnira Masters 1000 serije na zemljanoj podlozi u Monte Carlu nakon što su u subotu u polufinalu poslije sat i 34 minute igre sa 3-6, 7-6, 10-4 pobijedili španjolsko-argentinsku kombinaciju Marcela Granollersa Puyola i Horacija Zeballosa.

Nakon prvog seta koji je otišao u korist Granollersa i Zeballosa koji su Paviću i Mektiću jednom uzeli servis, španjolsko-argentinska kombinacija još jednom uzima servis hrvatskom paru i dolazi u vodstvo 4-2. No tada hrvatski igrači vraćaju servis za izjednačenje i za set 7-5. Utrećoj dionici hrvatski par je nadmoćniji i dobiva ga 10-4.

U šestom zajedničkom finalu, najbolji svjetski par u aktulnoj sezoni će zaigrati protiv pobjednika susreta između kolumbijske kombinacije Juan Sebastian Cabal i Robert Farah te britanskog para Neal Skupski i Daniel Evans. (H)