Čilić u Stuttgartu uzeo naslov!

ATP 13. lip 202114:01 > 16:02 0 komentara
Marijan Murat/picture-alliance/dpa/AP Images

Marin Čilić osvojio je ATP naslov u Stuttgartu nakon što je u finalu sa 7:6, 6:3 pobijedio Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea.

Za Čilića je to 19. naslov u karijeri, prvi nakon tri godine.

Prvi set je donio izjednačenu igru dva tenisača, po jednom su obojica izgubili servis, a na kraju ga je nakon tie breaka osvojio Čilić. U drugom je setu Čilić uzeo Augeru- Aliassimeu servis za vodstvo 5-3 što je taj set, ali i cijeli meč.

Čilić je protiv 21. tenisača svijeta servirao sedam aseva, dok je Kanađanin servirao četiri, ali i napravio šest dvostrukih grešaka. Čilić je dva puta uzeo suparniku servis iako je imao deset break prilika, a svoj je izgubio samo jednom.

Ovo je bio njihov treći međusobni ogled i treća pobjeda Čilića koji je zadnji put osvojio turnir u londonskom Queen’s clubu 2018.