Čilić u Stuttgartu izborio prvo finale nakon tri godine

ATP 12. lip 202114:48 > 15:33
Guliver Image

Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira u Stuttgartu nakon što mu je početkom drugog seta meč predao austrijski tenisač Jurij Rodionov.

Čilić je jako brzo dovršio posao rezultatom 6:3, 1:0 i tako na spektakularan način nastavio sjajno otvaranje sezone na travnatoj podlozi.

U prvih sedam gemova i Marin i Austrijanac su bili sigurni na svoj servisu, a onda je Čilić oduzeo servis svom protivniku, poveo 5:3 te na svom servisu mirno završio prvi set.

U drugom setu na servisu je prvi bio Austrijanac, ali je izgubio početni udarac na drugoj break šansi Čilića, nakon čega je Rodionov predao meč.

U finalu će Čilić igrati protiv Felixa Augera-Aliassimea. Čiliću će ovo biti prvo finale nakon tri godine, točnije, nakon naslova u Queensu 2018. godine.

Zanimljivo, njegov protivnik, treći nositelj turnira Auger-Aliassime, dosad je u karijeri igrao sedam finala i svih sedam je izgubio.