Iznenađujuć poraz Mektića i Koolhofa na startu Beča

ATP 27. lis 202014:44 > 14:50
(Photo by Al Bello/Getty Images)

Nakon odličnih rezultata u posljednja dva mjeseca Mektić i Koolfoh upisali su poraz na startu vrlo jakog turnira u Beču.

Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof, koji su ove godine igrali u finalu US Opena i polufinalu Roland Garrosa, u utorak su na ATP turniru u Beču u 1. kolu parova poraženi od Francuza Fabricea Martina i Kolumbijca Roberta Faraha sa 5-7, 3-6 poslije sat i 14 minuta igre.

Povezano

Finalisti US Opena su imali čak šest break lopti u prvom setu, ali nažalost nijednu nisu iskoristili. Njhivoi protivnici su iskoristili prvu i jedinu break loptu koja im je i donijela prvi set.

Drugi set je ipak bio jednosmjerna ulica jer su Farah i Martin odmah napravili break i mirno priveli meč kraju.

Plasman u četvrtfinale već su osigurali Splićanin Mate Pavić i Brazilac Bruno Soares, koji su dan ranije u 1. kolu dobili Poljake Karola Drzewieckija i Szymona Walkowa sa 7-6 (7), 6-3.

Pavić i Soares, osvajači US Opena i finalisti Roland Garrosa, svoje protivnike u četvrtfinalu saznat će nakon susreta u kojem Nijemci Kevin Krawietz i Andreas Mies igraju protiv Australca Johna Peersa i Novozelanđanina Michaela Venusa