PPD Zagreb razbijen kod njemačkog prvaka

Rukomet 22. ruj 202222:24 0 komentara
Guliver Images

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su i drugi poraz u grupnoj fazi Lige prvaka. Na gostovanju kod Magdeburga nisu imali nikakvih šansi...

Nakon što su u prvom kolu Zagrepčani izgubili kod kuće od danskog GOG-a iz Gudmea 31:27, u drugom su kolu još uvjerljivije poraženi, sasvim očekivano, od njemačkog prvaka Magdeburga 35:25.

Zagrebaši su se dobro držali do pred kraj prvog poluvremena kada su gubili samo 13:11, no na odmor su otišli s pet golova minusa (17:12). U nastavku su domaćini pitanje pobjede riješili serijom 5:0 kojom su u 42. minuti poveli 26:16. Najveća prednost Magdeburga bila je 11 razlike (30:19).

Tim Hornke uništio je hrvatskog prvaka s čak 11 golova, a isto toliko obrana imao je Nikola Portner. Kod Zagreba je prvi strijelac bio Csaba Leimeter s pet golova. KlisMusa Sirotić dali su po tri.

U drugom susretu iz ove skupine GOG Gudme i Dinamo Bukurešt su odigrali 38:38.

Kod domaćina najefikasniji su bili Simon Pytlick i Emil Madsen sa po devet golova, dok su rumunjski sastav predvodili Andri Akimenko sa sedam i Lazar Kukić sa šest golova. Hrvatski rukometaš s rumunjskom putovnicom Ante Kuduz je zabio četiri gola.

U srijedu je Paris Saint-Germain pobijedio Orlen Wislu Plock 37:33, dok je Veszprem na gostovanju porazio Porto 35:28.

Na ljestvici vode Magdeburg i Veszprem s po četiri boda, dok Gudme ima tri boda. PPD Zagreb je posljednji.