Crna Gora razbila Hrvatsku u Budimpešti!

Rukomet 20. sij 202217:02 > 17:07 0 komentara
Uros Hocevar / kolektiff

Hrvatska je u prvoj utakmici drugog kruga izgubila od Crne Gore 32:26.

Hrvatska je imala samo početno vodstvo, ono od 1:0 nakon goal Čupića. Nakon toga kontrolu nad rezultatom preuzeli su Crnogorci koji su prvi put u 14. minuti golom Sevaljevića otišli na plus tri.

Bili smo potpuno bezidejni u napadu, s tek povremenim bljeskovima Cindrića. Nije ni obrana funkcionirala, što su Crnogorci iskoristili u završnici prvog poluvremena kada su serijom 4:0 otišli na velikih plus šest (15:9).

U nastavku je na gol stao Mirko Alilović, koji je krenuo s dvije obrane, a onda opet stao. Crna Gora nam nije dopustila da smanjimo na manje od minus četiri, da bi u jednom trenutku gubili čak i osam razlike. Na kraju smo ipak smanjili na minus šest (32:26).

Junak crnogorske pobjede bio je Simić s 14 obrana, dok su u napadu Branko Vujović i Miloš Vujović zabili po sedam. Kod Hrvatske Čupić je zabio sedam, Cindrić pet.

Crna Gora tako je stigla do prva dva boda, dok je Hrvatska ostala na nuli. U subotu nas čeka dvoboj s Danskom, koju danas čeka utakmica s Islandom. U naš skupini danas još igraju Francuska i Nizozemska.