Naš najbolji veslački par, braća Martin i Valent Sinković, novu veslačku sezonu započet će nastupom u Svjetskom kupu koji će se od 1. do 3. lipnja održati u Beogradu na regatnoj stazi Ada Ciganlija.
“Spremali smo se jako dugo i vjerujem kako smo puno bolji nego prošle godine pogotovo u tehničkoj izvedbi. Osjeća se pomalo i sigurnost koju smo imali u dublu. Očekivanja su velika, jako nam dobro ide i vjerujemo kako će do kraja sezone i Svjetskog prvenstva biti još bolje” rekao je u utorak Valent Sinković.
Nakon tri godine dominacije u disciplini dvojac na pariće, braća Sinković odlučila su se okušati u novoj disciplini dvojac bez kormila. Na prošlogodišnjim natjecanjima su u novoj disciplini ostali bez zlata i na Svjetskom prvenstvu u američkom Bradentonu i na 3. Svjetskom kupu u švicarskom Lucernu.
7 days to go #WRCBelgrade ? @WorldRowing #sinkovicbrothers #countdown #cantstop #rowing pic.twitter.com/5d3rsE0xX6
— Sinkovic Brothers (@SinkovicBros) May 25, 2018
“Novi Zeland i Italija neće nastupati u Beogradu, ali tu će biti Englezi i Rumunji koji bi mogli biti dobri. Teško je reći prije prve utrke jer nikad ne znate hoće li doći netko nov i koliko je tko brz, međutim mi smo spremni i ako odveslamo svoje najbolje što možemo, vjerujem da ćemo se boriti za zlato, kazao je Martin Sinković.
Kvalifikacijska utrka na rasporedu je u petak 1. lipnja, polufinale je u subotu, dok će finalna utrka biti u nedjelju oko 11 sati. (HINA)
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC