U susretu 2. kola skupine C vaterpolo turnira na Europskim igrama u Bakuu hrvatska reprezentacija je odigrala 11-11 protiv Crne Gore.
Hrvatski U-17 vaterpolisti bolje su otvorili utakmicu. Poveli su 2-0, a na kraju četvrtine imali su gol prednosti (3-2). U drugoj dionici su Crnogorci okrenuli rezultat na 5-4, a u trećoj su u dva navrata imali i po tri gola prednosti (8-5, 9-6). Na otvaranju zadnjeg perioda suparnik je imao i 10-6, no odabranici Joška Krekovića su tri minute prije kraja utakmice izjednačiti na 11-11. U samoj završnici obje su momčadi imale priliku izboriti pobjedu, no rezultat se nije mijenjao.
Hrvatsku su predvodili Marin Dašić s pet golova, te Franko Lazić, Karlo Kreković i Lovro Paparić sa po dva pogotka. Kod Crnogoraca najefikasniji je bio Dušan Baničević s tri gola.
Nakon dva kola na ljestvici skupine vodi Grčka sa šest bodova, Hrvatska je druga sa četiri boda, Crna Gora ima jedan bod, a na začelju je Turska bez bodova.
U idućem kolu mladi hrvatski vaterpolisti igraju u ponedjeljak protiv Grčke. Bit će do dvoboj za prvo mjesto i direktan plasman u četvrtfinale.
Author: A. S. / HINA
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC