West Ham ovo ne pamti još od Osijeka!

Europa 16. ruj 202120:13 > 20:13 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic

West Ham u europskim natjecanjima, ne računajući kvalifikacije, nije igrao od sezone 2006./07. kada su u prvom kolu Kupa Uefe ispali od Palerma s ukupnih 0:4.

Danas su protiv Dinama u Maksimiru poveli u 22. minuti golom Antonija koji je iskoristio veliku grešku Kevina Theopthilea Catherinea i Dominika Livakovića.

To je prvi gol koji je West Ham zabio u europskim natjecanjima još od rujna 1999. kada su u prvom kolu Kupa Uefe s 3:1 slavili u Gradskom vrtu kod Osijeka.

Za Osijek je tada zabio Bubalo, dok su za goste pogađli Kitson, Ruddock i Vivien Foe.

Na 2:0 je povisio Rice u 50. minuti koji je tako na najbolji način okrunio 150. nastup za klub. S 22 godine i 245 dana postao je najmlađi West Hamov strijelac u Europi još od Franka Lamparda koji je zabio u pobjedi protiv Osijeka 3:0 u rujnu 1999. s 21 godinom i 88 dana.