Vranješ za SK: Osijek će biti prvak – zbog Bjelice!

Hrvatska 22. stu 202113:40 2 komentara
AP Photo/Darko Bandic

Iako je Osijek vodeća momčad HT Prve lige, njegov trener Nenad Bjelica iznenadio je izjavom da su glavni kandidati za naslov Dinamo i Rijeka. Osječka legenda Jurica Vranješ misli drukčije...

Nakon remija Dinama i Osijeka na Maksimiru (1:1) Bjelica je u razgovoru za Novu TV kazao kako su Dinamo i Rijeka trenutno glavni favoriti za titulu prvaka Hrvatske, a da im se Osijek i Hajduk pokušavaju približiti.

Ta je izjava malo začudila jer je nakon nepotpunog 16. kola Osijek vodeći na tablici, doduše sa samo bodom više od Rijeke i tri više od Dinama koji ima utakmicu manje.

Je li to samo ‘pila naopako’ ili je Bjelica u pravu? Za mišljenje smo pitali nekadašnjeg igrača Osijeka Juricu Vranješa.

„Poznavajući Nenada, on će do kraja igrati na tu kartu da su drugi favoriti, ali on je trener pobjednik. Bio je takav i kao igrač i on će se sigurno potajno nadati da može postati prvak“, smatra Vranješ koji nam se javio iz Opatije gdje živi.

Nastoji li Bjelica tom izjavom skinuti pritisak s leđa svojih igrača budući da su očekivanja u Osijeku veća nego ikad?

„Pazite, klub se stvara po trofejima, a u Osijeku ih i dalje nema iako su Mađari tu već nekoliko godina. Osijek igra dobro i Nenad radi odlično, iako tu imamo mač s dvije oštrice. S jedne strane uzima igrače koji mu odmah donose rezultat, a s druge strane tu onda nema previše prostora za razvoj mladih igrača. Rezultat sve trpi, tako je trpjela i Rijeka pa se pokazalo da nakon odlaska Keka nemaju mladih igrača na koje se mogu osloniti. Ne možeš svih zadovoljiti“, smatra bivši hrvatski reprezentativac i veznjak Bayera iz Leverkusena, Stuttgarta i Werdera.

Kako vidite rasplet utrke ‘velike četvorke’ za naslov, tko je po vama favorit?

„Po meni je to Osijek. Ide mu u prilog što se Dinamo mora koncentrirati na Europu, ali i ne samo to. Bjelica je također velik adut Osijeka, kao i taj njegov inat koji je proradio nakon onakvog rastanka s Dinamom.“

Mislite da nije prešao preko toga?

„Ma kakvi, nije zaboravio. Zaboravit će tek kad pokori Dinamo do kraja i nadam se osvoji prvenstvo. Kad bi postao prvak i s klubom kao što je Osijek, začepio bi usta svima i potvrdio da je velik trener, što već sada i jest.“

Trebat će mu i bolja forma Miereza i Kleinheislera na tom putu?

„Apsolutno. Možda i nije tako loše što njih dvojica trenutno nisu u formi jer takvi igrači ne mogu biti van forme cijelu sezonu. Tijekom zimske pauze siguran sam da će i njih dvojica opet biti pravi, a Bjelica će uz to vjerojatno dovesti još jednog ili dvojicu igrača koji mu nedostaje. Napravit će sve da se bori za prvaka i od srca mu to želim.“

Kako komentirate rezultate dvaju derbija proteklog vikenda na Maksimiru (Dinamo – Osijek 1:1) i Rujevici (Rijeka – Hajduk 2:3)?

„Bjelica može biti zadovoljniji od Dinama, opet je pokazao da u derbijima zna igrati na rezultat. Na Rujevici su odlučile sitnice. Mogla je pobijediti i Rijeka, bila je bolja. Možda se Hajduku vratilo za nesretne promašaje protiv Lokomotive u Zagrebu i Šibenika u gostima… Velika su to tri boda za njih.“

Vranješ je zaključio:

„Dobro se zakuhalo prvenstvo, nije sve odlučeno već do Božića kao inače. Igra se dobro, liga je izjednačena i odlična. Otkad se uveo VAR, sve je nekako poštenije. Bit će napeto do kraja i to je sjajno za HNL.“

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare