Sosa bolji od Kramarića, RB Leipzig samo do boda

Bundesliga 14. ožu 202120:31 > 20:33
Alexander Hassenstein/Getty Images

U posljednjoj utakmici 25. kola njemačke Bundeslige Stuttgart je kao domaćin svladao Hoffenheim s 2:0.

Domaća momčad povela je u 15. minuti, kad je branič Hoffenheima Kasim u pokušaju sprečavanja napadača Stuttgarta u postizanju pogotka sam proslijedio loptu u mrežu. Za konačnih 2:0 strijelac je bio Saša Kalajdžić kojemu je to bio sedmi pogodak na zadnjih šest utakmica u Bundesligi.

U pobjedničkom momčadi je Borna Sosa odigrao cijelu utakmicu na lijevom boku, dok je kod Hoffenheima Andrej Kramarić predstavljao najveću opasnost za domaćeg vratara Kobela. Hrvatski napadač je najbliže pogotku bio u 39. minuti kad je njegov udarac glavom s desetak metara Kobel refleksno obranio, a u 70. minuti je Kramarićev udarac s ruba kaznenog prostora prošao tik uz vratnicu.

Stuttgart se pobjedom popeo na osmo mjesto s 36 bodova, a Hoffenheim je s 30 bodova ostao na 11. poziciji.

Nogometaši RB Leipziga nisu uspjeli pobijediti na svom terenu Eintracht iz Frankfurta, a dvoboj je završio podjelom bodova 1:1 (0:0).

Forsberg je doveo Leipzig u vodstvo u 47. minuti, a Kamada je u 61. minuti izjednačio na konačnih 1:1.

Nogometaši Arminije ostvarili su veliku pobjedu na gostovanju u Leverkusenu, gdje su svladali domaći Bayer s 2:1 i maknuli se iz zone ispadanja.

Gosti iz Bielefelda poveli su u 18. minuti pogotkom Doana. Prednost Arminije udvostručio je Okugawa u 57. minuti. Počasni pogodak za domaće postigao je Schick u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuvne igrače domaće momčadi.

Bayer je s 40 bodova ostao na šestom mjestu, a Arminija je s 22 boda skočila na 15. poziciju. Hertha (21), Mainz (21) i Schalke (10) su ostali u zoni ispadanja iz Bundeslige. Vodeći Bayern ima 58 bodova, četiri više od drugoplasiranog RB Leipziga. Treći je Wolfsburg s 48 bodova, a četvrti Eintracht s 44.