Neuništivi Ibra sinoć oborio impresivan rekord

Serie A 19. sij 20219:59 > 10:39 1 komentar
Marco Luzzani/Getty Images

Milan je sinoć u posljednjoj utakmici 18. kola Serie A slavio sa 2:0 na gostovanju kod slabašnog Cagliaria, a najzaslužniji za 13. pobjedu Rossonera bio je Zlatan Ibrahimović koji je postigao oba gola za svoju ekipu

Za Zlatan Ibrahimovića pojam starost izgleda da ne postoji. Fenomenalni Šveđanin sa 39 godina na svojim plećima sam je odvukao Milan do nove pobjede.

Sa ova dva pogotka, Ibra je za sada na cifri od 12 golova u Serie A. Sinoć je prvi put pogodio sa bijele točke u 7. minuti, da bi osiguraopobjedu svog kluba u 52. minuti čime se ekipa sa San Sira odvojila na prvoj poziciji sa 43 boda, tri više od prvog pratitelja Intera.

Upravo su ovi pogoci značajni za njegovu karijeru, budući da je nakon njih postao jedini nogometaš koji je tresao mreže svake godine počevši do 1999. pa do 2021. godine.

Photo by Enrico Locci/Getty Images

“Sve dok se osjećam ovako, nastavljam sa nogometom. Ja sam uvijek za slobodu izbora. Ugovor mi ističe u lipnju, tako da ću sasvim sigurno sa čelnicima kluba popričati i o tome”, rekao je Ibrahimović u intervjuu za talijanski list Corriere dello Sport nakon sinoćnje utakmice.

Zlatan je kroz svoju bogatu karijeru nosio dresove Malmoa, Ajaxa, Juventusa, Intera, Barcelone, Milana, PSG-a, Manchester Unteda i LA Galaxyja.