Conte: Uefa mora osigurati više novca za klubove

Nogomet 22. tra 202111:45 > 11:47
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Nakon cjelokupne situacije sa Superligom, trener Intera Antonio Conte ističe da sport uvijek treba biti zasnovan na meritokraciji, ali i da Uefa mora osigurati veća financijska sredstva klubovima.

Inter je bio jedan od 12 klubova osnivača Superlige, međutim, vrlo brzo je cjelokupna ideja propala zbog velikog pritiska javnosti i prijetnji od strane Uefe.

Sada je i Conte iznio stav povodom svega.

“Sport uvijek treba biti zasnovan na meritokraciji, ali Uefa ne osigurava dovoljno novca za klubove. Jednostavno, klubovi moraju da budu nagrađeni s više novca. Uefa ne investira novac, klubovi to rade”, poručio je talijanski trener nakon remija protiv Spezije 1:1.

Nerazzurri su blizu da osvoje Scudetto nakon 11 godina. Oni šest kola prije kraja vode u Serie A s 76 bodova, deset više od drugoplasiranog Milana.