Serie A: Tudor remizirao, Šemper debitirao pobjedom

Serie A 20. tra 201917:37 > 17:40
Gabriele Maltinti/Getty Images

Mladi hrvatski vratar, 21-godišnji Adrian Šemper u subotu je debitirao u prvoj talijanskoj nogometnoj ligi u senzacionalnoj 2-1 (0-0) gostujućoj pobjedi otpisanog Chieva protiv Lazija u susretu 33. kola Serie A.

Posljednji Chievo, koji je prošlog vikenda ostao u bez teoretskih izgleda za ostanak u Serie A, u subotu je ostvario prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu i to protiv momčadi koja se bori za četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Chievo je poveo sa 2-0 golovima Vignata (49) i Hetemaja (51) početkom drugog poluvremena, a Lazio je do kraja susreta s igračem manje, još u 35. minuti isključen je Milinković-Savić, uspio tek ublažiti poraz preko Caiceda (67).

Usprkos ovoj pobjedi Chievo je i dalje na dnu ljestvice sa 14 bodova, devet manje od pretposljednjeg Frosininea, dok je Lazio pao na osmo mjesto sa 52 boda, četiri manje od četvrtog Milana.

Gett Images

Milan Badelj igrao je za Lazio do 58. minute.

Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Cagliari, dok je Filip Bradarić ostao na klupi momčadi sa Sardinije u 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Frosinonea. Gol vrijedan tri boda postigao je Joao Pedro (27-11m). Cagliari je sada 11. na ljestvici sa 40 bodova.

Udinese, kojega vodi Igor Tudor, odigrao je 1-1 (0-1) na svom terenu protiv Sassuola. Goste je u vodstvo doveo Sensi (31), a domaći su do boda stigli autogolom Lirole (80-ag). Udinese je sada 17. sa 33 boda, četiri više od 18. Empolija, koji se nalazi u zoni ispadanja, dok je Sassuolo 12. sa 38 bodova.

Empoli je doživio neugodan 2-4 (1-2) poraz od SPAL-a kojim se doveo u nezavidnu poziciju pet kola prije kraja. Marko Pajač nije konkurirao za nastup u momčadi Empolija, kao niti Lorenco Šimić kod SPAL-a.

Ranije u subotu su Parma i Milan igrali 1-1 (0-0). Milan je poveo golom Castilleja (69), a domaćini su izjednačili preko Bruno Alvesa tri minute prije kraja. Milan je ostao četvrti, na mjestu koje vodi u Ligu prvaka, ali sada samo s dva boda više od Rome i tri od Atalante, a oba ta sastava imaju utakmicu manje. Parma je 14. s 36 bodova, sedam više od zone ispadanja.

Od 18 sati igrat će Juventus i Fiorentina, a torinskom je sastavu iz tog dvoboja potreban bod za potvrdu 35. naslova prvaka Italije, a osmog zaredom. (H)