Golijada u Veroni, crveni karton, poništeni pogodak

Serie A 22. lis 201714:22 > 14:26
Pier Marco Tacca/Getty Images

Nogometaši Chieva upisali su četvrti trijumf u sezoni, nakon što su u devetom kolu Serie A slavili protiv gradskog rivala, momčadi Verone 3:2.

U veoma uzbudljivom susretu viđena je velika borba. Poveli su gosti golom Daniela Verdea u šestoj minuti, koji se odlično snašao poslije odbitka i poslao loptu u gol.

Domaći su izjednačili u 23. minuti golom Roberta Inglesea, a samo sedam minuta kasnije stigli su i do preokreta, kada se Inglese po drugi put upisao u strijelce, pošto je bio precizan s bijele točke.

I u nastavku je viđen uzbudljiv meč. Bruno Zuculini dobio je drugi žuti karton zbog oštrog starta u 40. minuti, pa je Verona nastavila s igračem manje.

I pored toga Verona je uspjela izjednačiti u 55. minuti, kada je Giampaolo Pazzini bio precizan iz penala.

Uspjela je domaća ekipa iskoristiti igrača više i u 73. minuti povede golom Pellissiera.

Chievo je preko Stepinskog u 86. minuti, samo šest minuta nakon što je ušao u igru, imao priliku za 4:2, ali je sudac poništio gol zbog zaleđa.

Chievo je sedmi na tablici i poslije devet kola ima 15 bodova.

Verona je na 16. poziciji sa šest bodova.