Coppa Italia: Callejon vodi Napoli na velikane

Serie A 24. sij 201722:41 > 22:48
Getty Image

Nogometaši Napolija prvi su polufinalisti talijanskog Kupa nakon što su u četvrtfinalu na stadionu San Paolo pobijedili Fiorentinu 1-0.

Jedini gol postigao je Jose Callejon u 71. minuti, na asistenciju genijalnog Slovaka Mareka Hamšika. Taj gol je činio veliku razliku u tvrdoj utakmici, u kojoj su u finišu viđena dva crvena kartona. U 90. minuti Napoli je ostao s igračem manje nakon što je isključen Elseid Hysaj, a četiri minute kasnije pocrvenio je i gostujući branič Maximiliano Olivera.. Za Napoli su od starta igrali Nikola Maksimović i Ivan Strinić, koji je zamjenjen u 61. minuti. Nikola Kalinić je odradio cijeli dvoboj za ‘viole’, Milan Badelj je igrao do 84. minute, a Hrvoje Milić nije nastupio.

U polufinalu Napolitanci će igrati protiv pobjednika duela Juventus – Milan, koji se igra u srijedu od 20,45 uz izravan prijenos na Sportklubu 1.