Napoli u četvrtfinalu Kupa Italije, asistencija Roga

Serie A 10. sij 201723:02 > 23:03
Getty Images/Dino Panato

Nogometaši Napolija prva su momčad koja se plasirala u četvrtfinale talijanskog Kupa, nakon što su u utorak na svom stadionu svladali drugoligaša Speziju s 3-1 (1-1), a hrvatski reprezentativac Marko Rog bio je asistent kod trećeg pogotka Napolitanaca.

Rog je bio u početnoj postavi Napolija, baš kao i njegov suigrač iz hrvatske reprezentacije Ivan Strinić, kojega je u 78. minuti zamijenio Albanac Hysaj.

Napoli je poveo već u 3. minuti pogotkom Poljaka Zielinskog. Spezia je izjednačila u 35. minuti preko Piccola, a 1-1 je bio rezultat na poluvremenu. U drugom dijelu je Napoli bio znatno bolja momčad, što je rezultiralo s još dva pogotka u mreži gostiju.

Prvo je Giaccherini u 56. minuti lijepim volejem pogodio za 2-1, a samo minutu kasnije konačnih 3-1 postavio je Gabbiadini koji je prsima ugurao loptu u mrežu nakon sjajnog prodora Marka Roga. Hrvatski veznjak probio se između dvojice obrambenih igrača Spezije po desnoj strani, prebacio i vratara te na drugoj stativi idealno poslužio Gabbiadinija kojem nije bilo teško ugurati loptu u mrežu.

Napoli je prošle godine ispao u četvrtfinalu od Intera, a posljednji od pet trijumfa u Kupu Napolitanci su ostvarili prije tri sezone.