Trener dobio otkaz i sad tuži klub. Ali ne zbog otkaza!

Serie A 19. tra 202021:24 > 21:30
Francesco Pecoraro/Getty Images

Klub iz talijanske Serie B je usred pandemije koronavirusa otpustio je trenera Roberta Stellonea pod izgovorom da klub mora uštediti novac. Zastupnik trenera najavljuje tužbu.

Otkazu je prethodio neuspješan pokušaj uprave da se dogovori s trenerom oko smanjenja plaće Bar tako kažu iz kluba.

– Moramo shvatiti da je ovde središnji problem COVID-19. Pričamo o neobičnom događaju koji je promijenio pravila svakog ugovora i nema izgovora. Jednostavno pratim interese kluba koji, kao i mnogi drugi, nema prihode i gubi milijune. Svi ćemo iz ovoga izaći kao gubitnici i Stellone nije jedini koji je kažnjen – rekao je predsjednik Ascolija Massimo Pulcinelli.

Dok iz kluba poručuju da su probali doći do dogovora i da su poštovali sve procedure, s druge strane trenerov odvjetnik najavljuje tužbu.

Ova priča se raširila po cijelom svijetu, od Europe do Hondurasa je Stellone opisan kao užasan čovjek u svjetskim medijima, kao netko tko je odbio smanjenje zarade zbog pandemije. Prikazan je kao netko tko nema moral, principe niti ga je briga za patnje drugih što je potpuno netočno. Ova šteta njegovoj reputaciji se dogodila zbog lošeg Ascolijeva odnosa s medijima. Ima svakopravo na kompenzaciju zbog te štete – rekao je odvjetnik.

Askoli nakon 28 kola Serie B drži 15. mjesto ljestvice, blizu je zone koja vodi u doigravanje za ostanak. Stellone je prije Ascolija vodio Palermo dvaput, bio je i u Bariju te Frosinoneu kojeg je uveo u Serie A.