Rijeka s dva lijepa gola u Puli do trećeg mjesta!

Hrvatska 21. tra 202120:05 > 20:09
AP Photo/Darko Bandic

U susretu 30. kola Prve HNL Rijeka je u Puli pobijedila Istru 1961 s 2:1 skočivši na treće mjesto ljestvice.

Golove za Rijeku zabili su Robert Murić (20) i Sandro Kulenović (37), dok je pogodak za domaći sastav zabio Einar Galilea (44).

Sedam dana nakon što je Istra na Aldo Drosini senzacionalno pobijedila Rijeku s 3:2 izborivši plasman u finale hrvatskog Kupa, isti su se klubovi sastali i u prvenstvu. Ovoga puta slavili su gosti, upisavši šestu uzastopnu pobjedu kojom su preskočili Goricu i sada su treća momčad Prve HNL.

Istra je već u petoj minuti mogla šokirati goste. Japanski napadač Taichi Hara izbio je sam ispred Nevistića, pucao je u bliži kut, ali je gostujući vratar obranio.

Rijeka je svoju prvu priliku na utakmici pretvorila u vodsto u 19. minuti. Robert Murić je primio odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora i lijepo pogodio u suprotni kut.

U 37. minuti gosti su “podebljali” vodstvo, a pogodak je postigao Sandro Kulenović na Murićevu asistenciju. Sudac Dario Bel je uz pomoć VAR-a provjeravao gol, pokazavši potom na centar.

U posljednjim trenucima prvog dijela Istra je uspjela smanjiti. Blagojević je ubacio s lijeve strane, a Galilea uspio skrenuti loptu u mrežu pored nesigurnog Nevistića.

Japanac Hara imao je odličnu priliku i u 55. minuti, no ponovo je loše reagirao. Hara je seriju promašaja zaključio u 87. minuti kada je sa sedam metara pucao iz prve, ali je Nevistić obranio njegov udarac.

U posljednjim trenucima susreta Rijeka je imala kontru tri na jedan, ali je Pavičić promašio nemoguće.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 67 bodova, dva manje od Osijeka, dok je Rijeka sada treća sa 51 bodom, bodom više od Gorice. Hajduk na petom mjestu ima 44 boda.

Slaven Belupo je šesti sa 31 bodom, dok je Šibenik na sedmom mjestu sa 29 bodova.

Posljednje tri pozicije drže Varaždin (25), Istra 1961 (24) i Lokomotiva (23).