West Ham se rješava najskupljeg pojačanja u povijesti

Sebastien Haller

Godinu i pol dana nakon što je postao najskuplje pojačanje West Hama u povijesti, Sebastien Haller napušta klub.

Prije 18 mjeseci bio je najskuplje pojačanje u povijesti West Hama, plaćen je čak 50 milijuna eura njemačkom Eintrachtu, no u tom razdoblju Sebastien Haller nije zadovoljio upravu kluba, a oni će ga se sada riješiti za više od pola manji iznos.

Haller je u 48 odigranih utakmica u Premier ligi postigao samo deset pogodaka, iako je zabijao neke od najljepših golova za svoju momčad, to nije bilo dovoljno. Dojam jest kako su u klubu samo čekali da ga prodaju onome tko će najviše ponuditi. Novi klub 26-godišnjeg napadača iz Obale Slonovače bit će Ajax. Nizozemci će platiti 22 milijuna eura, a velika je želja čelnika Ajaxa da se transfer kompletira tijekom petka kako bi Haller bio u dostupan za veliki derbi protiv PSV-a u nedjelju.

West Ham će novac pokušati iskoristiti za dovođenje novog igrača, trener David Moyes nije zadovoljan efikasnošću svoje momčadi pa će krenuti u potragu za novom napadačkom opcijom.