Promjena pravila FA Cupa: City bez Guardiole na SK1

Nogomet 7. sij 202215:38 > 15:40 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

FA Cup je najstarije nogometno natjecanje na svijetu. Prvi put je održano davno 1971. godine, a u natjecanju je sudjelovalo 15 momčadi. Prvo izdanje osvojili su Wanderersi koji su u finalu svladali Royal Engineerse (1:0).

Opće je poznato koliko Englezi drže do tradicije, a upravo to je jedan od razloga što je FA Cup tako popularan na engleskom tlu.

No, puno se toga promijenilo u odnosu na same početke – od broja klubova pa do samog formata natjecanja.

Osvrnimo se na promjenu pravila – do ove sezone postojalo je pravilo ponavljanja utakmice u slučaju neodlučenog ishoda. Od ove sezone toga nema – u slučaju neodlučenog ishoda nakon 90 minuta, slijede produžeci pa eventualno penali.

Okrenimo se momčadima koje se natječu. Pred igračima Manchester Cityja je gostovanje kod niželigaša Swindona od 21 sat, a utakmicu možete izravno gledati na SK1 uz glas našeg Ivana Blaževića.

U normalnim okolnostima ovaj susret ne bi trebao predstavljati pretjeranu opasnost za stroj Pepa Guardiole, no situacija je sve samo ne normalna.

Podsjetimo, Manchester City je pogođen koronavirusom, čak sedam igrača je pozitivno, a virus nije poštedio ni stratega kluba Pepa Guardiolu.

Zanimljivo, City i Swindon su se posljednji put sastali prije 20 godina, a završilo je pobjedom kluba iz Manchestera rezultatom 2:0.

Branitelji naslova su igrači Leicester Cityja, a njih očekuje domaći okršaj protiv Watforda u subotu.

Vrijedi spomenuti i Liverpool koji na Anfieldu dočekuje Shrewsbury, Chelsea će ugostiti Chesterfield, a Arsenal će gostovati kod Nottinghama.

Derbi trećeg kola svakako je okršaj Manchester Uniteda i Aston Ville na Old Traffordu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!