Manchester United ‘dogovorio’ dva madridska pojačanja

Nogomet 16. srp 20218:20 > 8:21 0 komentara
Guliver Images

Manchester United napokon je ovog ljeta spreman potrošiti novac koji su godinama navijači tražili od vlasnika kluba.

Nakon što je dogovoren transfer Jadona Sancha iz Borussije Dortmund koji bi s bonusima trebao doseći vrijednost od 95 milijuna eura, čelnici Manchester Uniteda proteklih dana u Madridu dogovaraju dvostruki transfer kojim bi značajno pojačali obranu.

Naime, već je poznato kako klub s Old Trafforda želi Raphaela Varanea, a Real je službeno dopustio Unitedu da krene u pregovore s igračem oko osobnih uvjeta. Transfer bi prema nekim podacima trebao vrijediti oko 60 milijuna eura.

LINGARD U ATLETICO?

Najtrofejniji engleski klub nije u Madridu samo kako bi posjetio odaje Reala već je usred pregovora i s Atleticom oko Kierana Trippiera. Engleski reprezentativac koštao bi oko 20 milijuna eura. Ipak, ovdje postoji dodatna mogućnost da se transfer ‘prelomi’ preko Jesseja Lingarda za kojeg su u Atleticu zainteresirani. Lingard je odigrao izvrstan drugi dio prošle sezone kada je bio na posudbi u West Hamu. Klub iz Londona za sada nije pronašao sredstva kojima bi ga trajno vratio u svoje redove.

Ukoliko se realiziraju oba transfera što je vrlo blizu ako možemo suditi prema pisanju engleskih i španjolskih medija, United bi trenutno potrošio oko 180 milijuna eura u ovoljetnom prijelaznom roku.

To je brojka koja se do nedavno činila nezamislivom za obitelj Glazer, međutim činjenica jest kako se vlasnik kluba želi ispričati navijačima zbog fijaska oko pridruživanja novoj Super ligi, projekt koji je prije nekoliko mjeseci neslavno propao tek što je objavljen.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!