Kane u 96. spasio Spurse, sukob Contea i Tuchela

Nogomet 14. kol 202219:44 > 19:54 0 komentara
AndyxRowland via Guliver Images

Derbi 2. kola engleskog nogometnog prvenstva između Chelseaja i Tottenham Hotspura okončan je remijem 2-2 (1-0), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za drugi gol gostiju.

Domaći su vdili sa 1-0 i 2-1 golovima Koulibalyja (19) i Jamesa (77), a iako nadigrani goti su se uspjeli vraćati preko Hojbjerga (68) i Kanea (90+6).

Prednost Chelseaju osigurao je Koulibaly sjajnim volejom nakon ubačaja Cucurelle iz kuta, domaći su potom propustili nekoliko prilika za povećanje vodstva i za to bili kažnjeni kada je Hojbjerg sredinom nastavka sa 20-ak metara pogodio sam donji desni kut suparničkog gola. Novo vodstvo domaćima donio je James u 77. minuti nakon prolaska po lijevoj strani i asistencije Sterlinga, ali u posljednjoj, šestoj minuti sudačke nadoknade Perišić je izveo korner kojega je Kane glavom uspio proslijediti u mrežu za konačnih 2-2.

Perišić je u igru ušao u 79. minuti, dok Mateo Kovačić zbog ozljede koljena nije konkurirao za nastup u momčadi Chelseaja.

Dodajmo kako je londonski derbi protekao u sukobu između dvojice trenera, Thomasa Tuchela i Antonia Contea. Kod prvog gola Spursa Conte je burno slavio pogodak trčeći prema klupi Chelseaja, a Tuchel mu se unio u lice. No, kada su Bluesi opet poveli, ovaj put od sreće je skakao Tuchel kako bi pokušao isprovocirati Contea, trčeći u smjeru njegove klupe. Na kraju utakmicu su obojica isključeni.

I Chelsea i Tottenham sada imaju po četiri boda.