Ikone Uniteda: Ovo je početak, Superliga nije jedini razlog

Premier League 2. svi 202121:47 0 komentara
Photo by Michael Steele/Getty Images)

Danas se na Old Traffordu trebao igrati veliki derbi Premier lige između Manchester Uniteda i Liverpoola, no zbog prosvjeda koji su se dogodili nekoliko sati prije utakmice, ona je na kraju odgođena.

Nezadovoljni idejom Superlige u kojoj se trebao natjecati i velikan s Old Trafforda, navijači kluba su danas uletjeli na kultni stadion, razbijali kamere i tukli se s policijom, a na kraju je zbog njihovog ponašanja otkazan veliki derbi između njihovog kluba i Liverpoola, koji je trebao početi danas u 17:30 sati.

Situaciju su prokomentirale dvije ikone koje su nekad nosile kapetansku vrpcu u Crvenim vragovima.

“Razočaran sam što je utakmica otkazana. Svi smo. Navijačima je dosta svega. Oni ovo rade zato što vole klub. Ne radi se samo o ovome što se događalo tijekom proteklih tjedana i o Superligi, ovo se gradilo godinama. Otkazivanje utakmice je snažna poruka. Vodstvo kluba razmišlja samo o novcu. Možda se ljudi neće složiti, ali nekada moraš učiniti nešto da ljudi primijete. Ovo će obići svijet. Nadam se da će vlasnici vidjeti da su navijači smrtno ozbiljni. Bit će još toga, ovo je samo početak od navijača Uniteda, garantiram vam”, kazao je nekadašnji kapetan kluba Roy Keane.

Njegovo mišljenje dijeli još jedan bivši kapetan kluba, Gary Neville.

“Razlog zbog kojeg su tisuće i tisuće navijača danas stigle ovdje jest da im je dosta svega. Vidjeli su dosta. Mislim da slijedi nekoliko teških mjeseci. Nisu prekinuli susret s Romom. Hoće li prekinuti narednu utakmicu? Ne mislim da hoće. Sada je potez na vlasnicima kluba da vidimo što će oni učiniti. Navijači su danas govorili i poslali su snažnu poruku. Branili su ono što je ispravno”, kazao je Neville.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!