Hrvatski reprezentativac na meti Jurgena Kloppa

Premier League 30. sij 202112:24 > 12:29 0 komentara
Catherine Ivill/Getty Images

Nakon što je zbog ozljeda ostao bez zadnje linije, menadžer engleskog prvaka Liverpoola Jurgen Klopp krenuo je u potragu za obrambenim pojačanjima.

Virgil van Dijk i Joe Gomez već su duže izvan stroja, Fabinho ima problema s mišićima, a obrambeni problemi Liverpoola pogoršali su se ovaj tjedan nakon ozljede Joela Matipa.

Stoga ne čudi što je Liverpool krenuo u istraživanje tržišta kako bi doveo središnjeg braniča i olakšao obrambene nevolje.

Među kandidatima za transfer na Anfield spominje se i hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car. Branič francuskog Marseillea ovoga je ljeta bio u kombinacijama za transfer u West Ham, no transfer se nije realizirao.

“Duje Ćaleta-Car bi lako mogao igrati u Engleskoj,” kazao je tada Dejan Lovren za engleske medije.

“Fizički je vrlo jak, jači od ostalih igrača. Eksplodirat će za nekoliko godina i postati još jači,” hvalio je Lovren suigrača iz hrvatske reprezentacije.

Engleski mediji spominju još tri imena, a zanimljivo sva tri igrača igraju u Bundesligi. Francuz Ibrahima Konate (21) igra za RB Leipzig, Švicarac Manuel Akanji (25) je član Borussije Dortmund, dok Turčin Ozan Kabak (20) nosi dres Schalkea.

Konate je u Leipzig stigao 2017. iz Sochauxa i mladi je francuski reprezentativac. Akanji je Borussijin član od 2018. kada je stigao iz Basela i standardni je švicarski reprezentativac, a zanimljivo navija za Manchester United.

“Manchester United je klub za koji navijam od djetinjstva. Bilo bi lijepo jednom zaigrati za ManU,” kazao je za Bleacher Report 2018 godine.

Kabak je pak karijeru počeo u Galatasarayju iz kojeg je 2019. preselio u Stuttgart, a šest mjeseci kasnije za 15 milijuna eura otišao u Schalke. Njegov omiljeni igrač je Van Dijk.

“Van Dijk je moj nogometni idol. Sviđa mi se njegov stil i kako igra. Moj cilj je postati vrhunski branič za možda dvije ili tri godine, poput Virgila,” kazao je mladi Turčin.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!