VIDEO Cityeva škola nogometa protiv nemoćnog Chelseaja

Premier League 3. sij 202119:28 > 04. sij 2021 20:40

Manchester City je večeras u derbiju 17. kola Premiershipa slavio u gostima protiv Chelseaja sa 3:1.

Građani su odigrali sjajan meč na Stamford Bridgeu, a to se posebno odnosi na prvo poluvrijeme kada smo vidjeli sve golove Citya na ovom susretu. Chelsea je bio totalno indisponiran, a igrači su izgledali totalno izgubljeno.

City je odlično otvorio dvoboj i u 18. minuti je poveo sa 1:0. Foden je uposlio Gundogana koji sjajno pogađa s vrha kaznenog prostora za 1:0.

Samo tri minute kasnije gosti iz Manchestera su udvostručili svoju prednost. Ovaj put De Bruyne je asistirao, a u listu strijelaca upisao se Foden koji je rutinski pogodio za 2.0.

Igrači Chelseaja se nikako nisu mogli “sastati s loptom” što je City danas žestoko kažnjavao. Utakmica je već bila rješena u 34. minuti kada je De Bruyne sjajno pogodio za 3:0.

Gareth Copley/Getty Images

U nastavku je Chelsea djelovao nešto bolje, ali nisu imali snage da se vrate u susret i samo su u finišu uspjeli postići počasni pogodak, a strijelac je bio Hudson-Odoi.

Manchester City je nakon ovog meča peti sa 29 bodova, dok je Chelsea na osmoj poziciji sa tri boda manje.