'Mahnuo sam mu, a zatim gledao kako pada u smrt'

Premier League 5. stu 201811:02 > 11:13
Richard Heathcote/Getty Images

Golman Leicestera prisjetio se pojedinosti tragičnog događaja koji je nedavno zadesio Leicester City i šokirao svijet...

Tajlandski biznismen i vlasnik kluba koji je prije 2 sezone šokantno osvojio naslov prvaka Engleske te još četiri osobe poginule su 27. listopada u padu helikoptera ispred stadiona King Power po završetku utakmice između Leicestera i West Hama.

“Bio sam na terenu i mahnuo sam mu. To je nešto što ću zauvijek pamtiti. Vidio sam kako se sve dogodilo. Nije to lijepo sjećanje, ali sam dobio veliku podršku koja mi je potrebna. Svi u klubu su bili sjajni, a svi imaju podršku koja je i njima potrebna”, rekao je Schmeichel.

Danski golman je dio delegacije kluba koja je u nedjelju otputovala u Bangkok na pogreb Vichaija Srivaddhanaprabhe, tragičnog preminulog vlasnika Leicestera.

Klub je ovog vikenda odigrao prvu utakmicu nakon te tragedije i na gostovanju kod Cardiffa slavio rezultatom 1:0.

Schmeichel je u Leicester stigao 2011. godine, godinu dana nakon je Vichai kupio klub. Od tada, Danac je zabilježio više od 300 nastupa za ‘Lisice’ i bio je jedan od najzaslužnijih za osvajanje naslova u sezoni 2015./16, kad je ostvaren najveći uspjeh u povijesti kluba.

“Prije utakmice (s Cardiffom, op.a.) u svlačionici nismo razgovarali o planu igre, taktici. Sve se svodilo na to da uspijemo kontrolirati emocije. Kao da je bilo finale Kupa, nikada se nisam tako osjećao na terenu. Utjecaj kakav je Vichai imao na moju obitelj je nevjerojatna, ponosan sam što sam bio dio njegove obitelji”,istaknuo je Schmeichel.

Leicester trenutno drži deseto mjesto na ljestvici Premier Leaguea sa 16 osvojenih bodova, 13 manje od vodećeg Manchester Cityja.