Wengerov oproštaj od Emirata: Ne mogu ni zamisliti..

Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

Susret Arsenala i Burnleya u pretposljednjem kolu Premier lige bit će posljednji na kojem će Arsene Wenger predvoditi ekipu na domaćem terenu. Francuski stručnjak ističe da će se jednom vratiti na Emirates.

Poslije 22 sezone provedene na klupi Topnika, Wenger će napustiti klub.

Od domaćih navijača oprostit će se u nedjelju, kada će voditi posljednju utakmicu na Emiratima. Kako je najavljeno, pred početak susreta bit će priređena i svečanost u to ime.

“Ono što će mi najviše nedostajati je samo natjecanje. Zajednički osjećaj, znanje da djelite emocije sa ljudima sa kojima radite svakodnevno. Cilj koji imate ispred sebe. Nedostajat će mi i pritisak, jer je to ono za što znam cijeli svoj život. Ono što je isto svim momčadima koje sam vodio kroz godine je želja da se povežemo svi i da pomognemo igračima da igraju zajedno. To znači da je najmanje tri nogometaša trebalo sudjelovati u svakom potezu, da pokažu talent, da dokažu da je nogomet umjetnost”, kazao je Wenger i dodao:

“Klub je prošao kroz vrlo težak period u posljednjih deset godina. Ipak, osjećao sam poslije 2016. godine da ćemo se moći ponovno nadmetati za titule. Ono što nisam mogao predvidjeti je da će klub financijski dostići neki drugi nivo, koji će sve učiniti težim. Ipak, mislim da će se Arsenal vratiti i ponovo boriti za naslov prvaka Premier lige.”

Iskusni Francuz istaknuo je i da ne zna čime će se baviti u sljedećem periodu, ali da od nogometa neće odustati.

“Ne znam. Možda ću poslije tri tjedna reći sebi da ne budem glup i da se vratim na posao. Ne mogu zamisliti dan u životu bez nogometa. Čak i ako ne budem radio, gledat ću ga.”

Upitan hoće li se vratiti na Emirates u budućnosti, Wenger je odgovorio:

“Naravno, zašto ne?”

Utakmica između Arsenala i Burnleya na programu je od 17.30.