Manchester City ostvario je pobjedu u derbiju 29. kola Premiershipa nad Chelseajam, ali mnogo više od samog rezultata navijače boli gotovo kukavička igra Plavaca, koji skoro i da nisu pokušali izvući nešto više od časnog poraza. To je neizravno priznao i trener Antonio Conte.
“Moja taktika temeljila se na neostavljanju prostora između linija, kako ne bismo riskirali poraz od više golova razlike – objasnio je Conte.
Talijan je izveo postavu bez klasičnog napadača, a Giroud je uveo tek u 78. minuti. Ušao je i drugi napadač Morata, ali tek u nadoknadi. Takvu igru je opravdao time da je City vrlo opasan kada se protivnik otvori.
– Kada im date prostor, utakmica se završava sa više od 1:0. Nije samo u pitanju taktika. Dali smo sve od sebe, posebno u obrani, ali kada primite gol nakon samo tridesetak sekundi u drugom poluvremenu, teško je vratiti se.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC