Lindelof potpisao za "Crvene Vragove"

Getty Images/Alexander Hassenstein

Višemjesečna pisanja medija su se konačno ostvarila, Victor Lindelof je potpisao za Manchester United.

Švedski nogometaš je uspješno prošao medicinski pregled i potpisao četvorogodišnji ugovor s engleskim klubom uz opciju produženja na još godinu dana.

Benfica, za koju je do sada nastupao, zaradila je na ovom transferu 31 milijun funti.

Lindelof je postao najskuplji branič u povijesti Uniteda, s obzirom kako je prije njega najskuplje plaćen bio  legendarni Rio Ferdinand, za koga je klub s Old Traforda Leedsu morao platiti 29,1 milijun funti.

Šveđanin poslije potpisivanja ugovora nije skrivao radost.

“Oduševljen sam! Proveo sam lijepo vrijeme u Benfici, u kojoj sam puno toga naučio, ali ispred mene su novi izazovi. Radujem se suradnji s Joseom Mourinhom i igranjem u Premier ligi. Nadam se kako ću pomoći momčadi u osvajanju trofeja”, rekao je Lindelof.