Thiago se emotivnim pismom oprostio od Bayerna

Premier League 18. ruj 202013:51 > 13:55
Getty images/ Gonzalo Arroyo Moreno

Thiago Alcantara sam je potvrdio kako više nije igrač Bayerna iz Munchena

Bivši igrač Barcelone oprostio se pismom od Bayerna i, iako nije službeno potvrđeno, karijeru će nastaviti u Liverpoolu.

“Odlučio sam zatvoriti ovo poglavlje u ovom čudesnom klubu. Klub je ovo u kojem sam rastao i razvijao se kao igrač tijekom posljednjih sedam godina. Pobjede, uspjesi, trenuci radosti i neki teški trenuci. Ali ono na što sam najponosniji je što sam u Minhen stigao kao mladić prepun snova i otišao potpuno ispunjen i poistovjećen s klubom, poviješću, filozofijom, jezikom i kulturom. Ovdje sam naučio voljeti i poštivati tradiciju od koje se sada opraštam, ali nikada je neću zaboraviti”, napisao je Thiago.

Osim što je prošle sezone s Bayernom osvojio Ligu prvaka, Thiago je osvojio sedam uzastopnih naslova Bundeslige, četiri njemačka kupa i klupsko svjetsko prvenstvo.

Bit će drugo ljetno pojačanje engleskog prvaka Premier lige Liverpoola, nakon što je prethodno grčki lijevi bek Kostas Tsimikas stigao iz Olympiakosa.

Shaun Botterill, Getty Images Sport

Što se Kloppa tiče, on je ostao tajanstven, ali da se i po njegovim riječima naslutiti da je posao gotov i da će Thiago doći u Liverpool.

“Zapravo se nema šta reći na tu temu. Nije službeno dok se ne objavi, a ja nisam glasnogovornik. Izgleda prilično obećavajuće. Moje su ruke prilično vezane. Moglo bi biti korisno za navijače Liverpoola da prate klupske kanale tijekom dana”, poručio je Nijemac.