Nani: 'Oko Božića svi u Engleskoj treniraju pijani'

Premier League 2. sij 202013:27 > 13:32
Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Među brojnim posebnostima i atrakcijama Premiershipa je i igranje dan nakon Božića, no nogometaši se s tim ne nose lako, a Nani je otkrio i kako se s time često bore

Portugalski krilni napadač i bivši član Manchester Uniteda otkrio je kako nogometaši u najatraktivnijem nacionalnom nogometnom prvenstvu liječe stres tijekom suludog blagdanskog rasporeda.

Dok su svi oko njih okruženi obiteljima i časte se raznoraznim slasticama i pićima, nogometaši su u žestokom pogonu.

Među brojnim posebnostima i atrakcijama Premiershipa je i igranje dan nakon Božića, na Boxing Day i na Novu godinu, ali i u danima između navedenih. Prvenstvene utakmice koje se igraju od 26.12. do 1.1. iznimno su gledane u Engleskoj i širom svijeta jer je većina navijača u bezbrižnom blagdanskom raspoloženju, udaljenom od bilo kakvih obaveza.

I dok nogometni fanovi udaraju brigu na veselje okruženi biranim delicijama, članovima obitelji i prijateljima, oni koje u takvom štimungu gledaju igraju iznimno bitne i zahtjevne utakmice, često u razmaku manjem od dva dana. Takve napore nogometaši premierligaških klubova moraju podnositi fokusirani, spremni i napeti, bez ičega što običan puk tada proživljava. Ono što im pri tome posebno teško pada je što se u to vrijeme svi oko njih zabavljaju, a mnogima od njih u internacionalnom Premiershipu obitelji su na drugim krajevima svijeta u vrijeme obiteljskih blagdana.

Nani, danas 33-godišnji igrač američkog Orlanda, otkriva da nogometaši čak i najboljih engleskih klubova u to posebno stresno vrijeme ipak imaju jedan veliki i važan ispušni ventil – alkohol.

“Volio sam izlaziti i zaružiti dok sam igrao za United, neću lagati, jer da bi se podnosio pritisak kojem su nogometaši tamo izloženi, potrebno se opustiti kvalitetnim noćnim izlaskom. To sam radio ja, ali to rade svi nogometaši tamo, posebno kada je sutra slobodan dan. Postoje ipak i važne iznimke od tog pravila u Engleskoj, a to su Božić i Nova godina. Tada nikoga u Engleskoj nije briga što radite, čak ni Alexa Fergusona. Primjerice, na Novu godinu smo regularno igrali i trenirali pijani. Trener je shvaćao pod kakvim smo stresom i pritiskom posebno tada i zašto nam tih par dana ne bi dao popust ako cijele godine živimo sportski?”