"Cristiano je zbog NJEGA čak plakao na treninzima"

Premier League 18. stu 201910:35 > 10:45
Stuart Franklin/Getty Images

Portugalac se svijetu predstavio 2003. godine kada je iz lisabonskog Sportinga prešao u Manchester United što je za njega bio najbolji mogući potez.

Ronaldo je došao učiti od Sir Alexa Fergusona i na kraju je izrastao u jednog od najboljih igrača svih vremena.

Povezano

Međutim, Ronaldu nije bilo baš tako jednostavno na Teatru snova. Došao je u momčad koja je već imala dosta iskusnih igrača i morao se dokazivati iz utakmicu u utakmicu. Tada je u klub došao i Wayne Rooney koji je uz Ronalda imao isti put.

Nije im bilo tako jednostavno da dobiju svoju minutažu na terenu, ali je Ferguson uvijek vjerovao u njih što je bio pravi potez. Ronaldu situaciju nisu olakšavali ni iskusniji igrači, a to se posebno odnosi na legendarnog napadača Ruuda van Nistelroyja.

U intervjuu za engleske medije nekadašnji napadač Uniteda, Louis Saha, izjavio je da je Ronaldo bio razočaran ponašanjem Nizozemca, te da je zbog njega često znao zaplakati na treningu.

“Ruud je imao taj svoj ego jer je htio da sve lopte idu na njega. Nekada kada ste gledali razvoj Ronalda i Rooneyja bilo je jako teško da napreduju uz njega jer im on to nije dopuštao. Ronaldo je čak znao plakati zbog Van Nistelrooyja na treninzima. To je bilo kada je preminuo njegov otac i često se svađao s Ruudom koji nije baš razumio što se događa”, rekao je Saha i dodao.

(Photo by Michael Steele/Getty Images)

Te stvari su se događalo dosta često i vjerujem da Ruud žali za nekim riječima koje je rekao Ronaldu. Cristiano je bio jednostavno zvijer. Ne znam možete li reći da je čovjek kao mi. Mogli ste vidjeti kada je imao 18 ili 19 godina da je to strašan potencijal. Ronaldo je bio najvrijedniji radnik i nogometaš kojeg sam u životu vidio”.

Ferguson je očito shvatio da Van Nistelrooy i Ronaldo ne mogu biti u istoj ekipi i odlučio je prodati Nizozemca 2006. godine u Real Madrid. Ronaldo je nakon toga postao ključan igrač Crvenih vragova, a klub je napustio tri godine kasnije kada je također otišao u kraljevski klub.

Ronaldo i Van Nistelrooy su u Realu bili suigrači samo polusezonu jer je Nizozemac u siječnju 2010. godine kao slobodan igrač otišao u HSV, a svima je poznato što je sve Ronaldo ostvario u Realu.