Posrnuli velikan dobiva novog vlasnika

Nogomet 22. velj 202211:33 > 11:34 0 komentara
REUTERS/Rodolfo Buhrer

Brazilski nogometni klub Vasco da Gama dobit će novog vlasnika, a riječ je o američkoj investicijskoj kompaniji "777 Partners".

Vasco da Gama je objavio da su obje strane potpisale memorandum o razumijevanju po kojem je vrijednost kluba 333 milijuna dolara, a ulagači će preuzeti i  137 milijuna dolara duga.

Sporazum kojim bi američki investitori stekli 70 posto kluba trebaju glasanjem odobriti članovi kluba.

“S ponosom objavljujem najveći sporazum u povijesti brazilskih klubova. Posljednjih mjeseci radili smo bez prestanka da nađemo dugoročnog partnera koji ima financijski i operativni kapacitet kako bi Vasco vratili na mjesto kojemu pripada, među velikane brazilskog i južnoameričkog nogometa”, izjavio je predsjednik Vasco da Game Jorge Salgado.

Iako imaju jednu od najvećih navijačkih baza u Brazilu Vasco prolazi kroz teško razdoblje i drugu sezonu zaredom provest će u Drugoj ligi.

Vasco je treći veliki brazilski klub u koji su posljednjih tjedana ušli investitori. Cruzeiro je prodan bivšem brazilskom golgeteru Ronaldu, a Botafogo američkom investitoru Johnu Textoru.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!