Osijek slavljem u Puli privremeno skočio na vrh!

Hrvatska 3. tra 202116:52 > 16:58
AP Photo/Darko Bandic

Osijek je u 27. kolu HNL-a slavio na Aldo Drosini protiv Istre 2:0 golovima Miereza i Ercega.

Susret u Puli protekao je u potpunoj dominaciji Osječana, a domaće je u igri za pozitivan rezultat do same završnice držao isključivo odlično raspoloženi vratar Lučić.

Ipak, niti Lučić nije mogao ništa u 30. minuti kada je Osijek stigao do vodstva, Santini je proslijedio loptu na desni bok do Žapera koji je uputio prizemni centaršut na pet metara gdje je Mierez podmetnuo nogu i proslijedio ju u mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Erceg u 88. minuti, no najzaslužniji za taj pogodak bio je Bočkaj, koji je odlično prodro po lijevom krilu i zatim lijepo ostavio loptu za Ercega koji je preciznim udarcm pogodio suprotni kut nemoćnog Lučića.

Vodeći Osijek sada ima 61 bod, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji od 17.05 sati gostuje kod Šibenika, dok je Istra 1961 ostala osma sa 24 boada, jednim manje od sedmog Slavena Belupa, a jednim više od devetog Varaždina, dok posljednja Lokomotiva ima četiri boda manje.