Trebao je zamijeniti Lewu, ali s Fellainijem ide u Kinu

Nogomet ostalo 30. sij 201912:23 > 12:35
Laurence Griffiths/Getty Images

Bliži se kraj zimskog prijelaznog roka, iz trenutka u trenutak pristižu vijesti o zanimljivim transferima...

Tako je napadač Bayerna i njemačke reprezentacije Sandro Wagner (31) potpisao je ugovor za kineskog prvoligaša Tianjin Tedu, a tamo će imati plaću čak veću i od Lewandowskija, kojeg je po dolasku u njemačkog prvaka prošle sezone trebao u budućnosti zamijeniti.

Bayern će za transfer dobiti 5 milijuna eura, iako Bild tvrdi da je pravi iznos puno veći. Wagner je u Bayern došao prošle godine iz Hoffenheima za 13 milijuna eura, no ove sezone ima jedva sedam nastupa, a trener Bayerna Niko Kovač ga je samo jednom postavio od prve minute.
Tianjin Teda je sedam puta bio prvakom Kine, a trener mu je bivši njemački reprezentativac Uli Stielike.

Unitedov vezni igrač Marouane Fellaini dogovorio je uvjete sa Shandong Lunengom, a prema istima bi trebao postati jednim od najplaćenijih nogometaša na svijetu. Još nije poznata odšteta koju će ovaj moćni kineski klub uplatiti na računa Manchestera, ali po informacijama kojima barataju engleski novinari, Belgijanac bi trebao zarađivati 20,6 milijuna eura godišnje u novom klubu.

To je još uvijek manje od Messija i Neymara, ali ne mnogo.

Borussia Dortmund nudi 35 milijuna eura Ajaxovom sjajnom Marokancu Hakimu Ziyechu.