Modrić zabio za Real, Jovićević razbio Leipzig

Champions League 6. ruj 202222:52 > 22:52 0 komentara
Andrew Milligan via Guliver Images

Luka Modrić zabio je gol u pobjedi Real Madrida 3:0 na gostovanju kod Celtica u 1. kolu Lige prvaka, dok je Šahtar kojeg vodi Igor Jovićević s 4:1 slavio kod Leipziga.

Nogometaši RB Salzburga i Milana odigrali su 1:1 u skupini E Lige prvaka, gdje je ranije tijekom utorka Dinamo ostvario veliku pobjedu u Zagrebu protiv Chelseaja od 1:0.

Oba su pogotka postignuta u prvom poluvremenu. Austrijski prvak je poveo golom Okafora u 28. minuti, dok je pet minuta prije odmora izjednačio Saelemaekers. U nastavku utakmice se igralo otvoreno i ravnopravno. Oba su sastava imala dovoljan broj odličnih prilika za nove golove, no ostalo je 1:1 iz prvog dijela.

Zbog ozljede Luke Sučića nije bilo u momčadi RB Salzburga, kao ni Ante Rebića u gostujućim redovima. Roko Šimić je kroz cijelu utakmicu ostao na klupi za pričuve austrijskog sastava.

Hrvatski prvak Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Milana, 14. rujna (18.45 sati).

U skupini F Celtic je pred svojim navijačima dugo odolijevao aktualnom pobjedniku Lige prvaka, madridskom Realu. U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali je vrlo brzo u nastavku Real riješio susret i slavio 3:0. U 56. minuti domaćina je načeo Vinicius Junior, dok je u 60. za 2:0 pogodio hrvatski nogometaš Luka Modrić.

Prevario je dvojicu suparničkih igrača i potom, u svom stilu, vanjskim dijelom kopačke, s četiri-pet metara, pogodio mrežu Celtica.

Konačan rezultat u 77. minuti je postavio Eden Hazard, a samo nekoliko trenutaka nakon toga zamijenjen je Modrić. Josip Juranović je odigrao cijelu utakmicu za Celtic.

U ovoj skupini još je Šahtar, klub kojeg vodi hrvatski trener Igor Jovićević, iznenađujuće pobijedio Leipzig u gostima 4:1. Šved je doveo Šahtar u vodstvo već u 16. minuti. Favorizirani Leipzig je izjednačio u 57. golom Simakana, ali već u idućem napadu opet je Šved bio koban po bundesligaša. Do kraja su iz kontri domaćina i definitivno slomili Mudrik i Traore.

Za ukrajinski klub od 62. minuti je igrao Neven Đurasek, dok je Joško Gvardiol poraz svog Leipziga pratio s klupe.

PSG je u novu sezonu Lige prvaka startao domaćom pobjedom protiv Juventusa od 2:1. Žestoko je utakmicu otvorio PSG te je brzopotezno dva pogotka postigao Kylian Mbappe. U petoj minuti fantastično ga je uposlio Neymar koji je prebacio polovicu obrane Juventusa, a Mbappe je majstorski završio akciju. Već u 22. minuti je bilo 2-0, a brzu akciju domaćina opet je zaključio neumoljivi Mbappe.

U nastavku je Juventus prvo smanjio golom McKennie u 53. minuti, a potom su Vlahović i Locatelli propuštali šanse za izjednačenje. Parižani su vodstvo ipak zadržali do kraja.

U toj skupini H domaće bodove upisala je Benfica koja je svladala Maccabi Haifu 2:0. Izraelci su sačuvali svoju mrežu tijekom prvog poluvremena, ali su u nastavku slomljeni golovima Rafa Silva u 49 i Grimalda u 54. minuti.

Manchester City je suvereno otvorio natjecanje u skupini G. Gostovao je kod Seville gdje je pobijedio 4:0. Dva pogotka dao je nezadrživi Erling Haaland koji je tako nastavio puniti suparničke mreže. U Premier ligi je već na brojci od deset golova. Po pogodak su dodali Foden i Ruben Dias. Ivan Rakitić je za Sevillu odigrao prvo poluvrijeme.