Santiago Solari, solidan igrač i nedokazan trener

La Liga 30. lis 20189:10 > 9:18
Getty Images Sport/Gonzalo Arroyo Moreno

Iz Castille je u prvu momčad Reala povučen Santiago Hernan Solari, bivši igrač kraljevskog kluba koji je dosad sjedio na klupi njihove druge ekipe. To je vrlo vjerojatno samo privremeno rješenje nakon otkaza Julenu Lopeteguiju

 Anonimac u trenerskom svijetu rođen je 1976. u argentinskom Rosariju, mjestu gdje je 11 godina kasnije rođen Leo Messi. U mlađim je danima igrao za Newell’s Old Boyse i klub Renato Cesarini. S dvadeset godina prelazi u River Plate za koji je u 77 nastupa postigao 14 golova i zainteresirao Atletico Madrid u koji je otišao 1999.

Nakon godinu i pol, 61 nastupa i sedam golova u dresu Atletica s kojim je ispao iz lige, prelazi u ljutog gradskog rivala – Real. Tamo je dio ere Galacticosa i igra od 2000. do 2005. U dresu “kraljevskog kluba” nastupio je 204 puta i zabio 22 gola, a u sezoni 01/02 osvojio je Ligu prvaka. Nakon La Lige odlazi u Serie A gdje igra za milanski Inter. Za “nerazzurre” je zaigrao 71 puta i zabio sedam golova.

Nakon toga polako se vraća u Južnu Ameriku gdje je još igrao za argentinski San Lorenzo, meksički Atlante i urugvajski Penarol u kojem je 2011. završio igračku karijeru. Za reprezentaciju Argentine zaigrao je 11 puta, bez zabijenog gola.

Kao trener je tri godine vodio mlađe uzraste Reala, a od 2016. godine je vodio B momčad Madrižana. Tamo nije bio najuspješniji, ali očito to nije bila otegotna okolnost za dobivanje posla u jednom od najvećih klubova na svijetu.