‘Ne bih trenirao Dinamo, mislim da Luka odlazi nakon EURA’

Hrvatska 16. ožu 202122:30 > 22:31
sportklub

Popularni Žuti danas se osvrnuo na brojne zanimljive detalje, kako iz svijeta nogometa tako i iz svoje bogate karijere.

Gostovao je danas u Index studiju gdje je prvo prokomentirao što je za njega Dinamo.

“Igrao sam svuda i za svakoga, mnogi imaju mišljenje o Robertu Prosinečkom. Moj otac se vratio iz Njemačke da bih ja mogao igrati u Dinamu. Cijela obitelj se zbog toga vratila u Jugoslaviju, to su velike stvari. Pogotovo onaj moj drugi povratak kad sam se vratio iz Španjolske da bih opet igrao u Dinamu. Igrati u Dinamu je bila najveća stvar za nas koji smo tada bili klinci.”

Dinamo i Tottenham?

“Nećemo se lagati, Tottenham je puno bolji, to se odmah vidjelo u prvoj utakmici, ali dok god se igra Dinamo ima šanse. Moramo znati da je ekipa Tottenhama ipak momčad na jako visokom nivou. Engleska je jedna od najjačih liga na svijetu, veliki su to budžeti, koje Dinamo ne može pratiti.”

Dotaknuo se i Luke Modrića…

“Nećemo puno vremena trošiti na Luku. On je supertalent koji je to pokazao u Realu i reprezentaciji. Ostavio je i ostavit će veliki trag u Realu. To nije napravilo puno igrača. Još uvijek igra važnu ulogu, možda je i najvažniji u najvećem klubu na svijetu. Otići će i njegova generacija, s tim se treba pomiriti. Odigrat će još ovaj Euro i onda mislim da sigurno odlazi. Neka napravi dobar Euro pa neka onda dobro razmisli.”

Naravno, nije propustio spomenuti niti presudu braći Mamić.

“Možemo pričati protiv Zdravka, ali mora znati da je dosta godina on radio jako dobre stvari što se tiče Dinama. Posložio je omladinski pogon, ulazilo se u Ligu prvaka, bio je stalno prvi, prodavali su se igrači za puno novca u velike klubove… Ima tu puno pozitive, ali naravno da ima i puno negative u tome što je htio prisvojiti klubu za sebe. Nije se moglo ni blizu kluba bez da je on tako odlučio. Svatko treba odgovarati za to što je radio. Je li novac odlazio van Dinama, neću ulaziti u to. Zdravko je inicijator svega ovoga što se događa sada u Dinamu, ali ako je istina ovo za što su ga optužili, mora odgovarati. Ne bih mogao biti trener Dinama. Moj put je sada da odem negdje van, možda opet u Tursku. Vjerujem da ću jednog dana voditi neki dobar klub, možda i u ligama Petice, ali u Dinamo ne dok je ovakva situacija”