Hajduk u 97. ostao bez pobjede: Zabio im njihov igrač!

Hrvatska 9. ruj 202221:57 0 komentara
Ivan Terron via Guliver Images

Šibenik i Hajduk su u prvoj utakmici devetog kola SuperSport HNL-a odigrali na Šubićevcu 1:1.

Gol za Hajduk zabio je Jan Mlakar u 49. minuti, dok je Šibenik izjednačio u 97. minuti a strijelac je bio Ivan Dolček.

Hajduk je od početka bio bolji, imao je veći posjed lopte i inicijativu i u 18. minuti dolazi do prve prave prilike na utakmici.

Jan Mlakar je primio loptu u kaznenom prostoru nakon što mu je dodao Melnjak. Mlakar je ciljao s deset metara donji lijevi kut, no vratar Šibenika Lovre Rogič i izbacuje u korner. Nakon izvođenja kornera Sahiti je pogodio Melnjaka, a ovaj pronašao Mlakara koji s tri metra pogađa za 1-0. Međutim, nakon provjere VAR-a pogodak je poništen.

U nastavku Hajduk i dalje kontrolira igru, ali bez prave prilike.

Domaća momčad prvu prigodu ima tek u 35. minuti. Na gol Hajduka je nakon dobre kontre domaće momčadi pucao Delić, ali je Lovre Kalinić lako zaustavio taj udarac.

Hajduk je opet u prilici u 41. minuti kada je Krovinović zapucao ukoso s oko 15-ak metara, ali je lopta otišla pored lijeve vratnice. I onda opet Mlakar ima priliku u 44. minuti, primio je loptu i pucao sa 17 metara, ciljao je gornji lijevi kut, ali lopta ide iznad grede.

Nakon što je u prvom poluvremenu propustio tri prilike, na otvaranju drugog poluvremena Mlakar ipak pogađa za vodstvo Hajduka. U 49. minuti pucao je s 15-ak metara iskosa s lijeve strane nakon asistencije Marka Livaje, koji je gotovo s centra poslao loptu u kazneni prostor, i zabio.

Dominacija Hajduka se nastavlja, ali bez konkretnije prilike. No u 77. minuti Šibenik skoro izjednačuje. Kreković je pucao sa 16 metara, ali su igrači Hajduka blokirali taj udarac i lopta je otišla uz lijevu vratnicu u korner. Skorup je izveo korner, nabacio na glavu Mine, ali je ovaj neprecizan.

Pet minuta kasnije Čolina je dodao loptu Livaji koji je ušao u kazneni prostor i pucao u donji lijevi kut, međutim Rogić opet brani.

Dosuđeno je sedam minuta sudačke i tada Šibenik izjednačuje i dolazi do boda zahvaljujući pogotku Dolčeka koji je pogodio lijevi donji kut sa 16 metara.