‘Hajduk će u tom slučaju imati problem i za drugo mjesto’

Champions League 29. ruj 202210:04 > 10:05 0 komentara
Robert Matić / hajduk.hr

Nakon deset odigranih kola SuperSport HNL-a, Dinamo je na ljestvici vodeći s 28 bodova, Hajduk je drugi s utakmicom manje i 17 bodova, pa ih slijede Slaven Belupo i Osijek.

Prošla HNL sezona bila je dosta kompetitivna i neizvjesna, ali nakon deset odigranih kola ove sezone SuperSport HNL-a Plavi su uvjerljivo prvi na tablici. Osim toga, i u Europi im ide dobro, pobijedili su u grupnoj fazi Lige prvaka Chelsea 1:0, ali u gostima na San Siru izgubili od Milana 2:1.

Početak HNL sezone prokomentirali smo s hrvatskim trenerom Draženom Besekom koji ima dosta trenerskog iskustva u Hrvatskoj i inozemstvu. Tijekom trenerske karijere Besek je vodio Osijek, Čakovec, Slaven Belupo, Varteks, Zagreb, slovensku Dravu, te četiri kineska kluba (Shanghai Shenhua, Hunan Billows, Wuhan Zall, Tianjin Songjiang).

Za početak osvrnuli smo se na Dinamo ove sezone u Europi.

“Rezultatski izgleda jako dobro jer su igrali protiv dva jaka protivnika. Je li Dinamo mogao više? Ja bih rekao da je mogao i manje. Treba biti i realan, ja sam možda i previše pragmatičan, ali Dinamo ima dobar gard, veliko samopouzdanje, igrače koji respektiraju protivnika, ali ga ne doživljavaju kao boljim od sebe i suprotstavljaju se vrlo drsko. Mislim da je Dinamo opravdao plasman u grupnu fazu Lige prvaka. Uživam gledati kako igraju hrabro, nakon ove dvije utakmice Dinamo se nema što sramiti, samo treba čestitati stručnom stožeru i igračima kako su se postavili i prezentirali.

To više nije Dinamo koji ide u Europu i stahuje da će negdje biti osramoćen. To je Dinamo koji na dostojan način prezentira mentalitet Hrvatske i karakter samog kluba”, iskreno je rekao Besek.

Rijeka u HNL-u ima dosta problema. Besek kaže da je sve počelo tijekom ljeta.

“Predviđanja pred početak sezone su bila sasvim drugačija. Prognozeri su nikad više pogriješili. Nitko nije očekivao da će Rijeka imati toliko problema. Rijeka je pokazala puno lutanja u prijelaznom roku. Nisu bili jasni postupci koje su radili i sa stručnim stožerom i s igračkim kadrom i to im se sada osvetilo na početku sezone s time da još uvijek ima vremena da se to nadoknadi, ali Rijeka ove sezone neće sigurno biti konkurentna kao što je bila prethodnih.”

Dinamo je s druge strane u HNL-u dominantan.

“Dinamo je jako dobro procijenio da kroz utakmice diže formu momčadi i ona klasična logika trenažnog procesa je da se kroz utakmice dobiva samopouzdanje i Dinamo je to iskoristio bez obzira na kvalifikacije za Ligu prvaka, nije puno rotirao igrače nego je stvarao jednu cijelinu u kojoj su igrači kroz utakmice HNL-a dizali formu. Tu su iskristalizirali prvih 11 i imaju 15, 16 igrača koji mogu odigrati otpočetka utakmicu.”

Hajduk je nedavno otpustio trenera Valdasa Dambrauskasa, a na njegovo mjesto došao je Mislav Karoglan.

“Hajduk je nažalost podlegao pritiscima i nije se uspio izboriti. U Europi nisu imali sreću jer su naletjeli na prejakog protivnika u ovom trenu, ali to nije smjelo utjecati na HNL. Smijenili su sad i trenera Dambrauskasa i sigurno će se sad morati tražiti jer čim je promjena trenera potreban je i neki period gdje će oni morati to prevladati, koliko će to brzo uspjeti… Ja im želim da što prije jer inače će imati problem i s drugim mjestom.”

Osijek je također promijenio trenera. Na klupi je Nenada Bjelicu zamijenio Rene Poms.

“Osijek je isto promijenio trenera što nije dobro, ali ostao im je trener iz stručnog stožera što se može bezbolnije prebroditi jer Osijek ima dobru momčad i već sad ove utakmice koje vodi Poms pokazuju da će biti dobri.”

Neke su momčadi ipak pokazale više nego što smo od njih navikli gledati.

“Treba pohvaliti Varaždin i Belupo koji su možda i na svoje iznenađenje došli do dobrih rezultata, iskoristili su slabosti drugih momčadi i skupili su lijep broj bodova koji će im omogućiti da mirnije rade na svojoj igri i da se mirnije mogu usredotočiti na svaku sljedeću utakmicu”, zaključio je Besek.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!