Ćorluka: ‘Stanišić je budućnost naše reprezentacije’

FIFA World Cup 5. lis 202121:46 > 22:15 0 komentara
Rolf Vennenbernd/picture-alliance/dpa/AP Images

U novom setu kvalifikacijskih dvoboja za SP u Kataru Hrvatsku prvo u petak čeka gostovanje na Cipru, a dva dana kasnije u Osijeku dočekuju Slovačku.

Uoči spomenutih dvoboja za Novu TV pričao je pomoćnik Zlatka Dalića i nekadašnji hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka.

“Sigurno da je raspored malo bolji nego što je bio u prošlom ciklusu, imamo malo više vremena za trening. Tamo smo se praktički okupili prije utakmice, a sada imamo četiri dana za Cipar”, rekao je Čarli pa dodao što je potrebno za osvajanje svih šest bodova.

“Sigurno da trebamo imati isti pristup, želju i energiju koju smo imali tijekom tri prijašnje utakmice. Ako to bude tako, siguran sam da ćemo uzeti šest bodova.”

Najveći problem za Dalića je obrana. Otpali su Dejan Lovren i Josip Juranović, a Domagoj Vida ove sezone nije toliko konstantan.

“Pa čim nedostaje netko od igrača iz prijašnjih ciklusa, to je hendikep, ali svi igrači koji su ovdje većinom igraju u svojim klubovima. Mislim da možemo u miru dočekati ove dvije utakmice, nedostaju nam neki igrači, ali imamo dobre zamjene”, dovršio je Ćorluka.

Bayernov branič Josip Stanišić bi trebao debitirati na desnom beku.

“U tim utakmicama koje sam gledao Josip je zasluženo dokazao da je dio prve momčadi Bayerna, a sada je i član reprezentacije. Drago mi je da je tako mlad igrač postao dijelom reprezentacije, zaslužio je to svojim igrama. Djeluje dobro, djeluje kao igrač koji bi mogao biti budućnost našeg nogometa”, rekao je Ćorluka pa dodao:
“Ako krene od prve minute u susretu protiv Cipra, neću sad ništa otkrivati o sastavu, ali sigurno da ćemo od njega očekivati dobru utakmicu. Međutim, to je debi tako da nećemo imati prevelika očekivanja.”
Razgovor je zaključen s Lukom Modrićem, koji je propustio sve tri prethodne utakmice reprezentacije, no za ono što slijedi je spreman.

“Luka je srce ove ekipe. Bez obzira na svoje godine, igra na jednoj visokoj razini, u Real Madridu, tako da smo mi s njim jedna druga ekipa. Bez obzira na to što smo dobro izgledali bez njega, što je za nas dobra spoznaja, s njim dobivamo jednu višu dimenziju.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!