Uoči finala LP jedno je sigurno: Mendy sigurno diže trofej!

(Photo by Ben Stansall - Pool/Getty Images)

Nakon dvije godine u finalu najelitnijeg europskog nogometnog natjecanja ponovno će se sučeliti dva kluba s otoka.

Pep Guardiola stigao je na korak do cilja kojeg gazda Mansour bin Zayed Al Nahyan priželjkuje otkako je 2008. otkupio klub, dok će Roman Abramovič željeti još debljim slovima upisati Chelsea na europsku listu velikana, a druga uhata kanta definitivno bi pridonijela tom cilju.

Nezahvalno bi bilo bilo što prognozirati, no jednu stvar unaprijed znamo, a to je činjenica kako će Mendy na kraju dana podići trofej Lige prvaka.

Na jednoj strani čudesni vratar Eduard Mendy (Chelsea), na drugoj odlični lijevi bek Benjamin Mendy (City).

Doduše čak i prije sinoćnjeg uzvrata smo znali kako jedan Mendy osvaja Ligu prvaka. Kako je City još u utorak prošao PSG, u drugom polufinalu ostala su dvojica – spomenuti Edouard, ali i Realov Ferland. U svakom slučaju, jedan raritet u svijetu nogometa.