Tuchel: Guardiola ima mentalitet pobjednika

Champions League 29. svi 202111:50 0 komentara
Sportklub

Thomas Tuchel za razliku od Pepa Guardiole juri svoj prvi trofej Lige prvaka. Prošle sezone nije uspio kao trener PSG-a, izgubio je finale protiv Bajerna

I u ovogodišnjem finalu njegov Chelsea nije favorit na papiru, ali ako netko zna kako se pobjeđuju Građani, onda je to Tuchel. Sa Chelseajem ih je ove godine jedini dva puta pobijedio.

Prvi put je Chelsea izašao kao pobjednik 17. travnja u polufinalu FA kupa na Wembleyu (1:0). Drugi put 8. svibnja na gostovanju u Premier ligi. Tada su Plavci okrenuli rezultat u drugom poluvremenu i slavili sa 2:1.

Svjestan je Tuchel da neće biti lako pobijediti Guardiolu tri puta u mjesec i pol dana.

Uvijek je teško protiv Guardiole. I sad kad vodi City, ali i ranije kad je trenirao Bayern i Barcelonu. Ima mentalitet pobjednika i to prenosi na svoje ekipe. Zna izvuči najbolje od igrača i usaditi im samopouzdanje. Toliko je uspjeha imao u dosadašnjoj karijeri“, hvali kolegu Thomas Tuchel.

Hvali i ekipu Citya, pa ipak…

Možda su u ovom trenutku najjači klub u Europu i na svijetu. U Premijer ligi su bili nedostižni, napravili su veliku razliku u odnosu na sve druge ekipe. Ali uspjeli smo im parirati tijekom 90 minuta na Wembleyu, zatim i na njihovom stadionu u Manchesteru.”

Finale Lige prvaka igra se u subotu u 21 sat na stadionu Dragao u Portu.