Porto nakon neviđene drame izbacio Juve iz Lige prvaka

Champions League 9. ožu 202123:47 > 23:47 0 komentara
Photo by Octavio Passos/Getty Images

Sjajnu utakmicu odigrali su Juventus i Porto, a na kraju je prvak Italije ostao bez četvrtfinala. Slavio je s 2:1 nakon 90 minuta, 3:2 nakon 120 minuta, ali Porto ide dalje zbog pravila o golu u gostima.

Porto je u prvom susretu slavio s 2:1, a večeras su vodili s 1:0 na poluvremenu. Jedini gol u prvih 45 minuta postigao je Sergio Oliveira s bijele točke u 19. minuti.

U 49. minuti je Ronaldo ostavio loptu za Chiesu, koji sjajno pogađa za 1:1.

Taj gol je dao krila domaćinu, a naročito im je krila dao crveni karton Porta u 54. minuti. Zbog dva žuta kartona u samo dvije minute isključen je Taremi.

Juve s igračem više stiže do preokreta u 63. minuti. Fantastičan centaršut Cuadrada i sjajan gol Chiese glavom. Prije tog gola, nekoliko prilika za Juve, imao je Chiesa jednu stopostotnu, ali je pogodio vratnicu.

Domaćin je nakon gola za 2:1, očekivano, jer je imao igrača više, nasrnuo prema golu Porta u želji da dođe do trećeg gola i da prođe dalje bez produžetaka i penala.

Stezao je Juve obruč oko gola gostiju, ali nije uspio doći do trećeg gola, pa se moralo otići u produžetke.

U zadnjih pet minuta produžetaka velika drama. Porto je poveo u 116. minuti. Oliveira je gađao iz slobodnog udarca s 30 metara, lopta prošla kroz noge Ronaldu i završila u mreži za 2:2.

Počelo je veliko slavlje Portugalaca, ali samo minutu kasnije Rabiot glavom pogađa na ubačaj iz kornera za 3:2 i ponovo Juvnetusu vraća nadu.

Nakon 120 minuta, igrale su se i dodatne tri minute, ali Juventus nije smogao snage da dođe do četvrtog gola.