LP: Čudesni Haaland odveo Borussiju u četvrtfinale

Champions League 9. ožu 202122:58 > 22:58 0 komentara
(Photo by Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images)

Borussia Dortmund remizirala je sa Sevillom (2:2) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i s ukupnih 5:4 prošla među najboljih osam

Nevjerojatni Norvežanin Erling Braut Haaland ponovno je junak Borussije Dortmund. Zabio je dva gola u uzvratnom dvoboju protiv Seville na Signal Iduna Parku i potvrdio njihov prolaz.

Pogotke za Andalužane postigao je El Nesyri u 59. minuti iz jedanaesterca i u 96. minuti na asistenciju našeg Rakitića za konačnih 2:2.

Borussija je bolje krenula u utakmicu i povela u 35. minuti, Reus je lijepo prošao po lijevoj strani i asistirao Haalandu. Početkom drugog dijela Norvežanin je odmah zabio, ali njegov gol poništen je zbog prekršaja u napadu.

Međutim, nije dugo čekao na drugu šansu s obzirom da je već u 54. minuti dobio priliku s najstrože kazne potvrditi Borussijin prolaz što je i učinio. Bili su mu to 19. i 20. pogodak u Ligi prvaka. Zaista nevjerojatan mladić koji iz utakmice u utakmicu pokazuje da će godinama dominirati svjetskim nogometom.