Liverpool traži od Francuza da se ispričaju

Champions League 31. svi 202212:56 > 12:57 0 komentara
REUTERS/Lee Smith via Guliver

Predsjednik nogometnog kluba Liverpool Tom Werner zatražio je od francuske vlade ispriku nakon ocjene da su navijači engleskog kluba jedini krivi za kašnjenje finala Lige prvaka u Parizu.

Subotnje finale između Real Madrida i Liverpoola (1:0) kasnilo je 35 minuta, a francuske vlasti rekle su da su odgovorni navijači Liverpoola s krivotvorenim ulaznicama.

Francuska ministrica sporta Amelie Udea-Castera optužila je u ponedjeljak Liverpool da je ostavio svoje navijače bez nadzora, za razliku od španjolskog kluba.

Werner je ministrici poslao dopis u kojem je izrazio nevjericu zbog nedokazanih optužbi, prije nego što je Europska nogometna unija (UEfa) otvorila neovisnu istragu.

“Vaši komentari su neodgovorni, neprofesionalni i apsolutno bez poštovanja prema tisućama emocionalno povrijeđenih navijača”, kazao šef Redsa, koji je također osudio strategiju okrivljavanja navijača.

“U ime svih navijača koji su doživjeli noćnu moru, ispričavam se i potvrđujem da će francuske vlasti i Uefa dopustiti neovisnu i transparentnu istragu”.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!